Prispevek je namenjen predvsem tistim, ki že razmnožujejo aloje in bi mogoče želeli, da se iz njih ukorenini še kakšna več. Postopek je še nekoliko bolj dodelan kot tisti o katerem sem pred časom že pisal TUKAJ. Če se ne spominjate omenjenega prispevka, ga predhodno preberite za lažje razumevanje načina razmnoževanja, ki ga bom predstavil v nadaljevanju.
Princip je podoben, kot je bil že predstavljen zgolj z nekaj razlikami ali če lahko rečem izpopolnitvijo oziroma z dodatki. Ostajamo pri razmnoževanju s poganjki, saj je to najhitrejši način ustvarjanja novih aloj. Tudi v tem primeru poganjke dobro osušimo in spodnji del stebla napudramo z ogljenim prahom.
Za vsaditev pripravimo rahlo navlažen pesek, ki ga z roko dobro utrdimo v posodo. Potrebujemo le okoli 3 cm dobro zbitega peska v posodi. Da se poganjek aloje arborescens dobro osuši je v tem primeru dovolj že kakšen dan. Nato pa ga potisnemo v posodo s peskom za kakšen cm globoko. Poganjkov tako ne zalivamo, ne pokrivamo in tudi ne škropimo. Se pa izogibamo, da bi poganjke že v tej fazi izpostavljali neki močni sončni svetlobi.
Ko takšen poganjek požene koreninice, ga lahko prvič zalijemo. To se lahko zgodi že po enem tednu, vsekakor se bo to zgodilo v roku meseca dni. Ko ima poganjek dovolj korenin (4-6 mesecev), ga lahko presadimo v posodo, kjer ga bomo vzgajali tudi naprej.
Vse ostalo, česar na tem mestu nisem omenjal, ostaja enako kot v prispevku o presajanju, ki sem ga zapisal že pred časom in ga najdete TUKAJ. Gre namreč le za dopolnitev že znanega načina razmnoževanja aloje arborescens.
Dodaj odgovor